Dünya ve Ahiret Kelimeleri Kuran’da 115’er kez tekrar eder! (9. Kitap 4. Bölüm)

Ahiret dünyanın aynasıdır. Birbirine eş değere sahiptirler. Bu dünya, ahiretin resminin çizildiği, her anı sonsuz öneme sahip bir inşaa mekanıdır. Ayakta duracak güce eriştiğimiz andan itibaren, tüm gücümüzü ahiretimizi güzelleştirmek için harcamalıyız. Gerçekten inanmış bir insan ancak böyle yapar.

Kuran’da ki kelimelerin sayısı dünya ve ahiretin birbirine eş (115) ve ayna olan durumunu betimlemek için sanki muhteşem şekilde ayarlanmıştır. Kuran’da dünya kelimesi de ahiret kelimesi de 115 kez tekrar eder. Bu pek çok iddia edilen bir mucizeydi ama kanıtlarına ulaşamamıştım. Belgeleriyle bu muhteşem mucizeyi ortaya koymak teknoloji sayesinde sadece bir kaç dakika aldı. Sizlerde evinizde test edin ve imanınızı güçlendirin. Denemekten çekinmeyin.

الدُّنْيَ El-dünya 

Bu kelimeyi aşağıda ki 3 farklı sitede birden arayıp kaçar sonuca ulaştığınızı araştırınız. Ulaşacağınız sayı 111 ayette geçen 115′ dünya kelimesidir.

tp://tanzil.net/#search/quran/

http://tanzil.net/ Arama sonucu

http://www.kuranmeali.com/ Arama sonucu

http://corpus.quran.com/search.jsp?q=world

 

Ahiret Kelimesi آخرة

Bu kelimeyi kopyalayıp aşağıda ki sitelerde arama yapabilirsiniz. 113 ayette 115 kez geçtiğini görebilirsiniz.

http://www.kuranmeali.com/ArapcaAra.php

http://www.kuranmeali.com/ Ara Ahiret Kelimesi

(sayfa içinde tarayıcı modülünden ctrl+f ile آخرة bu kelimeyi aratırsanız gözlerinizle görebilirsiniz.)

Tanzil Quran Arama Sitesi Ahiret kelimesi sonuçları   Bu site doğrudan sonucu vermektedir.

Eğer bu listenin dışında tek bir dünya yada ahiret kelimesini Kuran’da bulabilirseniz bu mucize geçersiz kalacaktır. Lakin bulamazsınız. Meydan okuyorum inanmayanlara. Melek ve Şeytan (88’er kez), Dünya ve Ahiret (115’er kez) gibi dinin en temel karşıt kavramlarının birbirine eş sayıda yer alması yüz bin kelimelik bir kitapta nasıl mümkün olabilir. Şahidim ki Allah sonsuz ilmi ile ve mucizelerle, kanıtlarla elçisine Kuran’ı vahyetmiştir.

Melek ve Şeytan kelimelerinin 88’er kez tekrar etttiğini ispatlayan makalem için tıklayınız.